«

»

Sau
30
2012

Programavimas – tai menas.

Menininkais gimstama, taip? Lygiai taip pat ir su programuotojais. Na, ne tiesiogiai. Retas, kuris tik pradėjęs tarti pirmus žodžius pradeda rašyti programas. Tačiau gerą programuotoją galima atpažinti pagal tai, nuo kelerių metų jis programuoja. Kuo jaunesnis parašė savo pirmąjį kodą, tuo didesnė tikimybė, kad jis geras programuotojas. Kodėl? Jis turi tai, kas vadinama “pašaukimu” arba talentu.

Tokiu talentu pasižymi mūsų mokyklos mokinys Kastytis Chainauskas. Vos prieš kelis metus pradėjęs savarankiškai “krimsti” programavimo kodą, jis jau spėjo pasiekti gerų rezultatų ir pripažinimo. 2011 metais Kastytis laimėjo I vietą Pakruojo rajone, užėmė III vietą daktaro Juozo Kazicko Aukštaitijos moksleivių programavimo konkurse, nusileisdamas tik Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos programuotojams.

2012 m. gruodžio 16 d., nuo 9 val. šalies rajonuose (miestuose) vyko Lietuvos mokinių informatikos olimpiados antrasis – rajono (miesto) etapas. Uždavinius pasiūlė Respublikinė olimpiados vertinimo komisija. Pakruojo rajonui atstovavo Atžalyno gimnazijos du mokiniai ir Žeimelio vidurinės mokyklos mokinys Kastytis Chainauskas.
Antrojo etapo vykdymui buvo naudojama olimpiados varžybų sistema kuri automatiškai testavo sprendimus, tikrino klaidas ir vertino rezultatus.
Ir vėl antrus metus iš eilės geriausiai Pakruojo rajone pasirodė Kastytis Chainauskas, surinkęs 72 taškus iš 100 galimų. Jis toliau dalyvaus Respublikinio etapo atrankinėje dalyje 2012-02-03. Palinkėkime jam sėkmės.

Mokytojas Saulius Žilinskas

Parašykite komentarą