«

»

Spa
29
2014

Išvyka į darbo vietą

20141015_08390520141015_100949 Šių metų spalio 17 dieną mes, devintos klasės mokiniai, per technologijų pamokas vykome į K. Valantino medienos apdirbimo įmonę ir G.Ališausko ūkį. Mus lydėjo technologijų mokytoja Inga Strižigauskienė ir karjeros koordinatorė Laima Almonaitienė.  Atvykus į K.Valantino įmonę mus pasitiko viena iš savininkių – Dalia Valantinienė. Ji aprodė įmonę, papasakojo apie gaminamus medinius padėklus, jų eksportą. Vėliau pakvietė apsilankyti naujajame šiuolaikinio dizaino pastate, kur įsikūrusi dukros Eglės ir sūnaus Žygimanto bendrovė ,,ŽygEglė“. Savininkė pavaišino gardžiais saldainiais ir obuoliais. Mus labai sudomino darbas įmonėje. Mokiniai uždavinėjo klausimus apie įmonę ir jos pelną. Po to išvykome į Gedimino Ališausko ūkį. ,,Sėkmė – tai dovana, įvyniota į sunkų darbą. Be mokslo, o ypač be darbštumo, gyvenime nieko nepasieksi”, – taip pasakojo ūkininkas Gediminas Ališauskas. Per 25-erius metus G. Ališausko dirbamos žemės plotai išaugo nuo 36 ha iki 920 ha. Visiems mokiniams buvo įdomu pasižiūrėti, kaip dirbama su naujausia technika, kaip apdorojamas derlius. G. Ališauskas puoselėja ir plečia ne tik dirbamąsias žemes, bet ir sodybos aplinką. Pakruojo žemės akmenuotos, tad noras ūkininkauti tvarkingai, o gal ir tie gražūs akmenys paskatino G. Ališauską aplink namus sukurti teritoriją ,,ne naudai, o sielai“. 2007 m. už aplinkos grožio puoselėjimą G. Ališausko sodyba pelnė vieną didžiausių apdovanojimų – buvo išrinkta gražiausia Šiaulių apskrities ūkininko sodyba. Iš šio ūkininko ne vienas iš mūsų turėtų pasimokyti, nes jis visas savo jėgas sutelkia ne tik į darbą, bet ir į grožį.

1g klasės mokiniai Rokas Bajoriūnas ir Vlada Gaižutytė

Parašykite komentarą