«

»

Geg
08
2017

Tarptautinė kraštotyros konferencija

Šių metų balandžio 27 dieną gimnazijoje vyko tarptautinė konferencija „Žiemgalos krašto mokinių tiriamoji – kūrybinė veikla“, skirta Žeimelio gimnazijos kraštotyros būrelio 10-mečiui paminėti. Smagu, jog į šį renginį atvyko 6 mokyklų mokiniai ir mokytojai, rajono savivaldybės atstovai, svečiai.

Konferencijos atidarymą paskelbė Žeimelio gimnazijos direktorė Vilma Kaminskienė. Kraštotyrininkai Vakarė Vaičekonytė ir Oskaras Navickas svečius pasveikino dainomis, juos paruošė muzikos mokytoja Irmina Nogobodienė.  Pasveikinti dalyvių atvyko Pakruojo savivaldybės meras Sauliaus Gegieckas, administracijos direktorė Erika Kižienė, muziejaus „Žiemgala“ vedėja Daiva Skrupskelytė.

Žeimelio gimnazijos kraštotyros būrelio vadovė Regina Noreikienė pristatė būrelio gyvavimo istoriją. Nors kraštotyros būrelis Žeimelio gimnazijoje jau mini dešimtmetį, tačiau  jo istorija prasidėjo 1959 metų rudenį, kai Žeimelio vidurinėje mokykloje anglų kalbos mokytojas Juozas Šliavas buvo paskirtas kraštotyros būrelio vadovu. Į kraštotyros veiklą jam pavyko įtraukti daug mokinių,  mokyklos patalpose buvo įkurtas muziejus. J. Šliavas pirmasis iš lietuvių kraštotyrininkų taip plačiai tyrinėjo Žiemgalos kraštą, priklausė respublikos paminklų apsaugos ir kraštotyros draugijai.  1979 metų birželio 9 dieną, Juozui Šliavui mirus, kraštotyros būrelis mokykloje nustojo gyvuoti. Ir tik po 27 metų pertraukos 2006 metų rugsėjo 1 dieną tuometinės mokyklos direktorės Silvos Zakarienės iniciatyva popamokinė kraštotyros veikla Žeimelio vidurinėje mokykloje buvo atkurta. Šiuo metu būrelį lanko 22 mokiniai. Per 10 metų kraštotyros būrelio nariai, vadovaujami Reginos Noreikienės, yra paruošę apie 50 darbų, dalyvavę įvairiuose konkursuose, projektuose, konferencijose, jaunimo stovyklose.

Konferencijos svečiai  skaitė pranešimus, demonstravo savo kraštotyros darbus Jie buvo labai skirtingi, įdomios tematikos. Pasvalio r. Saločių  A. Poškos pagrindinės mokyklos mokiniai pirmieji pristatė savo parengtą darbą „Antanas Poška- troškimas pažinti pasaulį ir meilė gimtinei“. Joniškio r. Kriukų pagrindinės mokyklos mokiniai pasakojo, kaip keliauja knygnešių takais, lanko senus dvarus.  Pasvalio r. Vaškų gimnazijos mokiniai pristatė du darbus: „Vaškų seniūnijos kryžiai“ ir „Jaunųjų gidų mokykla“. Latvijos Respublikos Bauskės r. Pilsrundalės vidurinės mokyklos mokiniai parodė filmuotą medžiagą apie Rundalės pilies istoriją ir folklorą. Joniškio r. Žagarės gimnazijos mokiniai supažindino su savo krašto architektūra. Olivija Usonytė ir Oskaras Navickas pateikė išsamią informaciją apie Žeimelio evangelikų liuteronų bendruomenę, Aleksas Pašuškevičius demonstravo savo sukurtą filmuką apie kraštietį imtynininką Karolį Požėlą.

Ruošiantis šiai konferencijai kiekvienas būrelio narys turėjo paskirtas užduotis, kūrėme koliažą, gaminome kvietimus, ruošėme pranešimus, puošėme salę, sutikome ir registravome svečius, renginį vedė ir meninę programą rodė taip pat mūsų būrelio moksleiviai. Labai tikimės, jog ateityje kraštotyros būrelis Žeimelio gimnazijoje sėkmingai gyvuos, vykdys įdomią veiklą ir bendraus su kitų rajonų mokyklų moksleiviais.

Kraštotyrininkė Monika Zubavičiūtė 2 g. kl.