«

»

Rgs
03
2017

Vasarą kraštotyrininkės dalyvavo projekte „Raudona lieka“

Birželio 26 – 30 dienomis Žeimelyje vyko Lietuvos kultūros tarybos skelbto projekto „Raudona lieka“ dalyvių stovykla, organizatorė – šiaulietė Izolda Žagrakalienė. Projektas susideda iš 3 etapų: dalyvių atrankos, kūrybinės stovyklos ir baigiamojo renginio.

Dalyvavo VGTU architektūros fakulteto dėstytojai ir studentai, Ukmergės meno mokyklos mokytoja ir moksleivė,  Pakruojo ir Linkuvos gimnazijų moksleivės ir mokytojos.

Iš mūsų gimnazijos buvo pakviestos 3 dalyvės- Žavinta Butaitė, Olivija Usonytė ir Gabrielė Dovidonytė, lankančios gimnazijos kraštotyros ir Žeimelio daugiafunkcio centro meninės fotografijos būrelius.

Pirmąją stovyklos dieną vyko ekskursija po Pakruojo kraštą. Susipažinome su senąja miestelių, dvarų raudonų plytų architektūra. Aplankėme Linkuvos, Pašvitinio ir Lygumų bažnyčias, Akmenėlių ir Rimkūnų dvarus bei Pakruojo sinagogą. Ši ekskursija paliko neišdildomą įspūdį ir gerą nuotaiką.

Stovykloje taip pat vyko kūrybinės dirbtuvės, kurių metu buvo kuriamos architektūrinės formos devizu „sena-nauja“. Šių kūrybinių dirbtuvių vedėjai – VGTU architektūros fakulteto lektoriai – architektai.

Buvo suorganizuota ekskursija po Žeimelį, aplankėme „Žiemgalos“ muziejų, Vienybės aikštę, evangelikų liuteronų bažnyčią, gėrėjomės išlikusiais raudonų plytų pastatais.

Paskutiniąją stovyklos dieną kūrybinių dirbtuvių metu sukurtus objektus eksponavome Žeimelio evangelikų liuteronų bažnyčioje. Renginio metu eiles skaitė Šiaulių dramos teatro aktorė Nomeda Bėčiūtė.

Ši stovykla mums padėjo artimiau pažinti savo kraštą, atkreipti dėmesį į raudonų plytų architektūrą, taip pat išmokome labiau pasitikėti savimi, susiradome naujų draugų bei pasisėmime kūrybinės patirties. Stovykloje dalyvavo kraštotyros būrelio vadovė Regina Noreikienė ir daugiafunkcio centro meninės fotografijos būrelio vadovė Larisa Kazakevičienė.

Projekto baigiamasis renginys vyks Pakruojo sinagogoje rugsėjo 27 dieną.

 

Gabrielė Dovidonytė, 3g.kl.