«

»

Vas
20
2018

Dovana gimnazijai– istorinė Lietuvos vėliava

Istorikas profesorius, Lietuvos Respublikos Seimo narys Arūnas Gumuliauskas padovanojo mūsų gimnazijai  istorinę vėliavą. Taip jis pasveikino mūsų bendruomenę su artėjančiu Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiu,  palinkėjo  būti tikriems savo šalies  patriotams.

Vasario 14 d.  I–V klasių mokiniai  kartu su mokytojais iškilmingai  iškėlė dovanotą vėliavą prie mokyklos. Istorijos mokytoja Lina Ulinienė pravedė trumpą istorijos pamoką– papasakojo vaikams  apie šios vėliavos  atsiradimą. Teigiama, kad kunigaikštis  Vytautas į Žalgirio  mūšį atvedė „40 vėliavų“ – vėliavomis vadinti pulkai. Net 30 vėliavų vaizdavo raudoname lauke Vytį. 1918 m. atkurtos  Lietuvos vėliava buvo su  Vyčio simboliu. Trispalvės tuo metu, kai buvo pasirašomas garbingas valstybės atkūrimo aktas, dar nebuvo. Trispalvė atsirado  truputį vėliau. Todėl šiandieninė Lietuva turi dvi valstybines vėliavas.

Dėkojame Seimo nariui A. Gumuliauskui už šią dovaną–Lietuvos istorinė vėliava valstybinių švenčių metu  plevėsuos prie mokyklos kartu su  trispalve Lietuvos vėliava.

Pradinių  kl. mokytoja N. Bernotaitė