«

»

Bal
11
2018

Tarptautinė vaikų knygos diena gimnazijoje

Balandžio 2 dieną yra minima Tarptautinė vaikų knygos diena. Ta proga kreipimąsi į skaitytojus ir plakatą kuria vis kitos šalies menininkai. Šiemet ši galimybė suteikta latvių menininkams.

Kovo 30 d. gimnazijoje 1-5 klasių mokiniai paminėjo Tarptautinę vaikų knygos dieną. Šiai šventei mokiniai ruošėsi visus mokslo metus – aktyviai skaitė knygas, jų pavadinimus rašė ant lietaus lašiukų ir klijavo ant plakatų. Kadangi knygos dienai mokiniai nupiešė gražių piešinių, tai gimė graži idėja sudėti juos į knygą. Knygoje „Laiko ratas“ yra keturi skyriai: „Pavasaris“, „Vasara“, „Ruduo“ ir „Žiema“.  Kas mįsles iliustravo, kas savo kūrybą, o kas pasirinktą tekstą pagal metų laiką, mokiniai pridėjo ir tekstų. Paskui visos klasės pristatė savo plakatus su perskaitytomis knygomis. Dramos būrelis paruošė trumpą spektakliuką „Mikė Pūkuotukas svečiuose pas Triušį“ pagal rašytojo Aleno Aleksanderio Milno pasaką „Pūkuotuko pasaulis“. Dramos būrelio mokytoja Gerda Jutinskaitė.

Po gražios programos mokyklos direktorė įteikė padėkos raštus ir knygutes geriausiems skaitytojams. Labai smagu, kad mokinai vis dar skaito knygas, juk ateitis – skaitančiųjų, mąstančiųjų ir kuriančiųjų rankose.

Bibliotekininkė Vigutė Gribienė