«

»

Bal
02
2018

Ugdymas karjerai

Kovo 21 d. 3g klasės mokiniai vyko į Pakruojo ,,Atžalyno“ gimnaziją, kurioje lankėsi žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas. Svečias kalbėjo, kokios kompetencijos reikalingos norint sėkmingai planuoti karjerą, aptarė jaunų žmonių daromas klaidas, renkantis gyvenimo kelią. Jis teigė, kad tik 20 procentų jaunuolių apie profesiją galvoja atsakingai.
Lektorius patarė mokiniams renkantis studijas žiūrėti ne į programos pavadinimą, o į dalykų pasiūlą pirmame ir antrame kurse. Pildydami prašymus gimnazistai turėtų būti atidūs, ką rinksis. Lektorius minėjo, kad pasaulyje yra apie 45 tūkstančiai profesijų, o jaunuoliai jų žino tik apie 30. Prieš renkantis specialybę reikėtų pasižiūrėti, kiek šiuo metu ją studijuoja ir kiek yra laisvų darbo vietų. Galima įvertinti, kaip situacija atrodys po ketverių metų, nes kryptis labai nesikeis.
Lektorius kvietė gimnazistus pasidomėti, kurioje aukštojoje mokykloje yra geriausiai vertinama norima studijų programa: koks valandų skaičius skiriamas atskiriems mokomiesiems dalykams, kaip atrodo laboratorijos, bibliotekos, bendrabučiai, paskaitų tvarkaraščiai.
Gimnazistai grįžo gavę daug naudingų patarimų, kurie pravers renkantis studijų ir karjeros kelią. Svarbu turėti svajonę ir jos kryptingai siekti.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Laima Almonaitienė