«

»

Rgs
19
2018

Piligriminis žygis ,,Kryžių kalnas – Šiluva“

Rugsėjo 7d. 16-ika Žeimelio gimnazijos mokinių išvykome į šešioliktąjį tarptautinį piligriminį žygį ,,Kryžių kalnas – Šiluva“. Žygis prasidėjo Šv. Mišiomis Kryžių kalne, mišių metu giedojo Šiaulių choras.Susitaikinimo pamaldose Kryžių kalne galėjome prieiti išpažinties.  Pasibaigus mišioms, žygis prasidėjo. Pirmąją dieną nuėjome apie 20 km. Nakvynės apsistojom prie Rėkyvos ežero. Įsikūrusių palapinėse, mūsų laukė soti vakarienė bei nuotaikinga vakarinė programa. Vakarinės programos metu visos žygyje esančios grupelės turėjo prisistatyti. Po prisistatymų kinologai demonstravo programą, galėjome išvysti šunų klusnumą  bei pasilinksminti ir pašokti koncerte.  1 val. nakties Šv. Juozapo darbininko bažnyčioje  (Ši bažnytėlė yra pati mažiausia Lietuvoje)  dalyvavome adoracijoje (Dievo garbinimo apeigose). Atidavę visas jėgas, nuėjome miegoti, nes kitą dieną mūsų laukė gan ilgas maršrutas. Antrąją dieną nuėjome maždaug 30 km. Apsilankymas Pakapės bažnyčioje bei Kiaunorių bažnyčios lankymas ir Švč. Sakramento garbinimas buvo antrosios žygio dienos svarbiausia dalis. Vakare apsistojome prie Gauštvinio ežero,  taip pat įsikūrę palapinėse skanavome gardžią vakarienę bei klausėmės dainų, kurias atliko žinomas atlikėjas Arūnas Raudonis. Trečiąją dieną (sekmadienį) anksti ryte pradėjome žygiuoti paskutinius kilometrus iki Šiluvos. Aplankėme Tytuvėnų bažnyčią, čia klausėmės giesmių. Šiluvą pasiekėme apie 15 val. Į miestą įžengėm su neapsakomu džiaugsmu. Didžiavomės, kad įveikėm savo užbrėžtą tikslą – apie 70km. Paskutinę piligrimystės dieną  svarbiausiu renginiu buvo Šv. mišios Šiluvos bazilikoje.

Šis žygis paliko neišdildomų įspūdžių, todėl tikimės, kad kitais metais dar didesnis mūsų mokyklos mokinių būrys pasiryš tokiam iššūkiui.

Nedas Šimėnas, 1g klasė