«

»

Kov
04
2019

Filmo „Purpurinis rūkas“ pagrindinis aktorius – mūsų kraštietis

Kovo 2 dieną grupelė mokinių vykome į režisieriaus Raimundo Banionio filmo „Purpurinis rūkas“ peržiūrą Pakruojo sinagogoje. Pagrindinį žydo Jozefo  vaidmenį filme atliko Šiaulių valstybinio dramos teatro aktorius Severinas Norgaila – mūsų kraštietis, 2011 metais baigęs mūsų gimnaziją. Filmo siužetas istorinis, pasakojama sudėtinga Lietuvos žydo Jozefo, partizanų vado Vlado ir jų abiejų mylimosios Janės istorija, karo bei pokario gyvenimas Pakruojo krašte. Įdomi detalė – filme kalbama mūsų tarme ir net jidiš kalba.

Po filmo susitikome su Severinu Norgaila, klausėmės interviu, todėl daug sužinojome ne tik apie šį jauną bei talentingą aktorių, bet ir išgirdome nemažai paslapčių apie  filmo kūrimą. Įdomiausia tai, kad dėl vaidmens aktorius privalėjo numesti net 12 kilogramų. Severinas prisipažino, kad vaidinti šiame filme nebuvo lengva, teko patirti daug išbandymų, reikėjo daug išmokti, tačiau viską atperka gausus žmonių palaikymas.

Mums labai patiko ir susitikimas, ir filmo peržiūra, neabejotinai ir pačiam Severinui buvo smagu matyti savo kraštiečius. Džiaugiamės, kad mūsų kraštietis S. Norgaila garsina mūsų kraštą. Tariame ačiū jaunosios kartos aktoriui ir linkime jam didžiausios sėkmės meno kelyje.

Danielė Lekavičiūtė, 3g klasės mokinė