«

»

Kov
24
2019

Projektas „Žvilgsnis į gamtą“

Kovo 20 dieną švenčiama Pasaulinė Žemės diena, arba astronominis pavasaris, kai nakties trukmė tampa vienoda su diena ir iki Joninių vis labiau trumpėja. Lietuviai nuo senų laikų šią dieną šventė kaip Pavasario lygiadienį, kai po ilgos žiemos ateina pavasaris. Kovo mėnesį jau galima išgirsti čiulbančius paukštelius, pamatyti pirmuosius pavasarinių gėlių žiedus, pajusti pavasarį.
Kiekvienais metais šią dieną pamini ir Žeimelio gimnazijos pradinukai.Organizuojamos įvairios veiklos. Šiemet I-IV klasių mokiniai netradiciškai paminėjo Žemės dieną. Visą savaitę vyko integruotos pamokos. Mokiniai ruošė projektą „Žvilgsnis į gamtą“. Pirmokai savo darbą pavadino „Mūsų augintiniai“ . Kiekvienas pristatė savo augintinius, juos piešė, fotografavo, klasės draugams papasakojo, kokią naudą duoda gyvūnėliai šeimininkams, kaip jais reikia rūpintis. Vaikai vykdė tyrimus, braižė diagramas, išrinko papuliariausius vardus. Antrokai ruošė plakatą „Pirmosios pavasario gėlės“: aiškinosi, kurios gėlės pražysta pirmosios, padarė labai puošnų darbą, kuris traukia visos bendruomenės žvilgsnius. Trečiokai rinko informaciją apie vaistažoles. Kiekvienas aprašė po gydomąjį augalą, aiškinosi keistesnių, nežinomų žodžių prasmę, darbelius iliustravo. Ketvirtokai sistemino informaciją apie paukščius. Jie domėjosi, kurie paukščiai žiemoja Lietuvoje, o kurie išskrenda į kitus kraštus. Kalbėjo apie Žemės turtus ir būtinybę ją saugoti.

Žemė visų planeta, todėl privalome ja rūpintis.

Mokytoja N. Bernotaitė