«

»

Bal
09
2019

„Fair Play iššūkį“ įveikė ir Žeimelio gimnazijos šeštokai

Ką reiškia būti atsakingam už visą komandą? Kur yra riba tarp kilnaus elgesio ir lengvesnio kelio paieškos? Kuo kilnaus elgesio sporte principai naudingi kasdienybėje? Į šiuos ir kitus klausimus praktiniais užsiėmimais, žaidimais bei užduočių vykdymu atsakymų ieškojo 12-13 metų moksleiviai, dalyvavę respublikinio „Fair Play iššūkio“ 2019  metų projekto finale.
Kėdainių arenoje vykęs renginys sukvietė 11 komandų iš visos Lietuvos, tame tarpe ir Žeimelio gimnazijos šeštokus. Dar vieną komandą sudarė pedagogai. Į arčiausiai Lietuvos centro esantį miestą suvažiavo 110 mokinių iš Šilalės, Skuodo, Molėtų, Klaipėdos, Alytaus ir kitų miestų. Pirmajame projekto etape dalyvavo 50 Lietuvos mokyklų.
„Fair Play iššūkio“ konkurso finale komandos atliko po šešias skirtingas užduotis – išbandė dziudo, fechtavimo, golfo, orientavimosi sporto šakas, o meninės užduoties metu sukūrė taikos balandį.
Vykdant užduotis komandų nariai buvo provokuojami rinktis tarp kilnaus elgesio ir mažiau garbingo, bet greičiau į pergalę galinčio atvesti kelio. Renginio pabaigoje rungčių koordinatoriai aptarė, kiek komandų pasirinko provokacijas, kiek išliko kilnaus elgesio kelyje. Išbandymus išlaikė dauguma, komandos provokacijoms nepasidavė, nepasinaudojo palengvintomis sąlygomis.

Kūno kultūros mokytoja Eglė Saudargaitė