«

»

Bal
23
2019

Pradinių klasių meninio skaitymo šventė „Iš tautosakos skrynelės“

Balandžio 23 d. Pakruojo sinagogoje vyko pradinių klasių meninio skaitymo šventė „Iš tautosakos skrynelės“. Sveikinimo žodį tarė švietimo skyriaus vedėja Irena Mažulienė, suaugusiųjų ir jaunimo centro atstovė Rimutė Juozapavičienė. Šventėje dalyvavo didelis būrys jaunųjų skaitovų iš viso rajono mokyklų. Mūsų gimnazijai atstovavo pirmokė Urtė Daučionaitė, trečiokė Kamilė Matijauskytė, ketvirtokė Meilė Gurgždytė. Urtė sekė lietuvių sakmę „Kodėl katė paėdus prausias“. Kamilė tarmiškai porino lietuvių pasaką „Zuiks ant uodegos nusinešė“. O Meilės pasakojimas sužavėjo visus esančius šventėje.  Reginos Noreikienės sukurtą pasakojimą „Mūsų krašts“ Meilutė  išraiškingai papasakojo vietos tarme ir sugraudino ne vieną žiūrovą. Ji priminė, kad šie metai vietovardžių metai. Keičiasi mūsų kraštas, nyksta kaimai, todėl svarbu saugoti ir branginti tai, ką sukūrė mūsų protėviai, nepamiršti praeities, didžiuotis savo tarme. Už skambų ir nuoširdų žodį bei dalyvavimą šventėje visiems skaitovams įteiktos padėkos bei saldžios dovanėlės.

Tokios šventės padeda mokiniui suvokti save kaip tautos kultūros tęsėją ir puoselėtoją. Vaikai pratinami pajausti tautosakos kūrinio estetinę ir etinę vertę. Džiaugiamės, kad ši šventė pradinukams padovanojo daug geros nuotaikos, šilumos ir smagių akimirkų.

Mokytoja N. Bernotaitė