«

»

Bal
23
2019

Pradinukai susitiko su gaisrininkais

Balandžio 11d. pas gimnazijos pradinukus svečiavosi Pakruojo priešgaisrinės tarnybos darbuotojai. Jie vaikams išsamiai papasakojo apie priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos veiklą, paaiškino, kaip reikia saugiai elgtis, kur ir kaip prašyti pagalbos atsitikus nelaimei. Žiūrėdami filmukus, parengtus pagal saugos programą „Ekstremalios situacijos“, „Kaip elgtis gaisro metu?“,  vaikai  lengviau įsiminė informaciją.  Visiems buvo įdomu sužinoti kuo daugiau, todėl mokiniai svečiams uždavė įvairių klausimų: Kodėl kyla gaisrai Žeimelyje? Kokios dažniausios jų priežastys? Kaip dūmų detektorius gali išgelbėti nuo nelaimės ? Ar jis privalomas? Ką daryti nutekėjus dujoms? Visi pradinukai įdėmiai klausėsi gaisrininkų atsakymų ir paaiškinimų.

Mes visi norime, kad mūsų vaikai, artimieji būtų saugūs ir sveiki. Mažųjų saugumas – vienas svarbiausių prioritetų jų tėveliams ir pedagogams. Reikia nuolat su vaikais aptarti ir kartoti pagrindines saugaus elgesio taisykles,  nuolat skatinti ir pratinti jų laikytis, ugdyti gebėjimą atpažinti pavojingas situacijas, pastebėti pavojaus šaltinius, ugdyti pagarbą gyvybei, atsakomybę už savo ir šalia esančių saugumą.

Mokytoja N. Bernotaitė