«

»

Bal
26
2019

Tarptautinė konferencija Skaistgiryje

Balandžio 26 d. Joniškio rajono Skaistgirio gimnazijoje įvyko tarptautinė konferencija „Projektiniai darbai: galima mokytis ir mokyti kitaip“. Prieš konferenciją vyko edukacijų mugė, kurioje Žagarės regioninis parkas, Joniškio krepšinio muziejus, Joniškio istorijos ir kultūros muziejus, Joniškio turizmo ir verslo centras ir Žagarės lėlių namai demonstravo įvairius eksponatus.

Konferenciją atidarė stulbinantis Skaistgirio gimnazijos mokinių  muzikinis sveikinimas.  Po atidarymo mokiniai ir juos lydintys mokytojai buvo atskirti.  Pedagogai klausėsi nacionalinio projekto „Mokytojai Lietuvai“ dalyvių įspūdžių iš  išvykos į Suomijos švietimo įstaigas, tuo tarpu mokiniai bendravo su Skaistgirio jaunimo klubo organizacijos nariais. Jauniesiems konferencijos dalyviams apie savo patirtį studijuojant ir keliaujant aplink pasaulį prabilo Žagarės vyšnių festivalio įkūrėja Sarah Mitrike.

Galiausiai prasidėjo mokinių projektinių darbų pristatymas. Savo darbus mokiniai pristatė net iš šešių mokyklų:  Latvijos Respublikos Aucės vidurinės mokyklos, Joniškio r. Žagarės gimnazijos, Joniškio r. Skaistgirio gimnazijos, Joniškio „Saulės“ pagrindinės, Akmenės gimnazijos, Pakruojo r. Žeimelio gimnazijos. Mokiniai kalbėjo apie projektinę veiklą savo mokyklose, popamokinius užsiėmimus ir kt. Konferencijos pabaigoje renginio šeimininkai pravedė pažintinę išvyką po Žargarės dvaro Naryškino rūmus, parką ir žirgyną. Dienos refleksija vyko prie Žvelgaičio ežero. Mano manymu, tokio pobūdžio renginiai skatina mokyklų  bendradarbiavimą, o mokiniai tobulina reprezentacijų kūrimo ir pristatymo įgūdžius, dalijasi naujomis idėjomis.

D. Ganytė, 3g klasė