«

»

Bal
09
2019

Tarptautinė Vaikų knygos dienos šventė gimnazijoje ir rajone

„Skubu!.. Neturiu laiko!.. Sudie!..“ – tokių šūksnių turbūt kasdien išgirsi ne tik Lietuvoje, kuri yra pačiame Europos centre, bet ir daug kur kitur pasaulyje… Bet štai paimi į rankas knygą ir pasijunti kažkaip kitaip. Knygos, matyt, turi nuostabią savybę – jos padeda neskubėti.“ Tokiais lietuvių menininko Kęstučio Kasperavičiaus žodžiais perskaitytų knygų plakato pristatymą pradėjo penktokas Kristupas Kaziulis. Šie metai Lietuvai ypatingi, nes Lietuva tapo 2019 metų Tarptautinės vaikų knygos dienos rėmėja. Gerai žinomas menininkas Kęstutis Kasperavičius sukūrė plakatą ir parašė kreipimąsi į visus pasaulio vaikus– skaitytojus.

Šiai svarbiai datai paminėti balandžio 4 d. gimnazijos skaitykloje vyko renginys 1-5 klasių mokiniams. Vaikų knygos dienos šventei mokiniai ruošėsi labai atsakingai nuo mokslo metų pradžios. Renginio metu pristatė savo perskaitytų knygų plakatus „Pasibelsk į knygos širdį“. Mokiniai džiaugėsi, kad vis dėlto klasėse yra daugiau mėgstančių skaityti negu neskaitančių, paminėjo, kas klasėse perskaitė daugiausiai knygų, kokia knyga sulaukė didžiausio skaitytojų būrio. Kiekviena klasė paruošė po nedidelį programos numerį. Pirmokai vaidino veikėjus iš Thierry Robberecht knygos „Vilkas, kuris iškrito iš knygos“. Daug gerų emocijų sukėlė ir mažųjų piratų šokis. Trečiokė Kamilė Matiejauskytė pasekė pasaką „Zuikis ant uodegos nusinešė“, taip pat trečiokų grupė „Tik niekam nesakyk“ pašoko pačių sukurtą šokį. Ketvirtokė Meilė Gurgždytė įsikūnijo į Juozapėlio personažą iš V. Račicko knygos „Sunku būti mokiniu“. Antrokai suvaidino mokytojos Ritos Ovaldaitės sukurtą situaciją „Knygų graužikės“. Po gražių pasirodymų pavaduotoja ugdymui Laima Almonaitienė įteikė diplomus ir knygutes geriausiems klasių skaitytojams. Tai 1 kl. mokinės Urtė Daučionaitė ir Urtė Bernotaitė, 2 kl. mokiniai Augustė Paplauskaitė ir Vainius Litvinskas, 3 kl. mokiniai Augustė Gailiūtė ir Eimis Adomaitis, 4 kl. mokinės Meilė Gurgždytė ir Gintautė Mickeliūnaitė, 5 kl. mokinės Žydrūnė Guževičiūtė ir Gabrielė Gumbelevičiūtė. Po šventės mokiniai pažadėjo ir toliau draugauti su knyga.
Tačiau 4 kl. mokiniams šventė nesibaigė. Balandžio 5 d. ketvirtokai ir jų mokytoja Lena Zapalskienė bei mokyklos bibliotekininkė išvyko į rajoninį Vaikų knygos dienos renginį Rozalimo pagrindinėje mokykloje. Čia susirinko nemažas būrys rajono geriausių knygų skaitytojų. Labai šiltai visus sutiko mokyklos bibliotekininkė Vilija Abromavičienė. Svečiams mokyklos mokiniai, vadovaujami muzikos mokytojos Jūratės Skorupskienės, pristatė V. J. Lyguto miuziklą „Švelnukų šaly“. Dainavo, šoko ir vaidino 48 3-10 klasių mokiniai. Po miuziklo visi mokiniai buvo pakviesti į diskoteką, kur smagiai pasišoko ir artimiau pabendravo. Į namus knygų šventės dalyviai grįžo smagiai nusiteikę, pilni gerų įspūdžių ir pasiruošę naujiems skaitymo iššūkiams.

Bibliotekininkė Virgutė Gribienė