«

»

Bir
21
2019

1–4 klasių mokiniai įsijungė į projektą „Informacinės technologijos pradiniame ugdyme“

Neįsivaizduojame kasdienybės be išmanaus telefono, interneto, kompiuterio! Nuo 2018 metų rugsėjo mėn. Žeimelio gimnazijos pradinukai įsijungė į Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos kartu su Ugdymo plėtotės centru inicijuotą  projektą „Informacinės technologijos pradiniame ugdyme“.  Mokykloje buvo įrengtas 15 darbo vietų IT kabinetas.  Mokytojai dalyvavo Vilniuje, Kaune vykusiuose seminaruose, konferencijose.  Integruotose pamokose mokiniai  išbandė loginį ir sisteminį mąstymą lavinančias užduotis, mokėsi programavimo ir algoritmavimo principų.   Pirmokai susipažino su naudojimosi kompiuteriu taisyklėmis: ką privalome daryti ir ko negalime daryti, kad būtų saugiau dirbant su kompiuteriais.  Mokiniai mokėsi piešti programomis  Piešimas  ir  Tux Paint, džiaugėsi savo kūrybiniais darbeliais.  Jie susipažino su saugiu elgesiu internete, išmoko naudotis naršykle,  laisviau  skaitantys susirasti ir reikalingą informaciją. Pasaulio pažinimo pradinukai mokėsi dirbdami  su programa  „Mokinukai. lt “, „Lietuva – mano šalis “, „Tvenkinio tyrinėtojas“,  „Žaliasis tyrinėtojas“,  „Išmanieji robotai“,  „Bebro“ žaidimo kortelės . Vaikams labai patiko „Pirmokų paso“ užduotys, matematines žinias įtvirtino programėlėmis „Pinigėnai“, „Keturi veiksmai“, „Skaičių miestelis“, „Figūros“,  „Žaidžiame matematiką“, „Pasakyk, kiek laiko“.  Lietuvių kalbos pamokose buvo naudojama  svetainių medžiaga   „Peliukai. Lt“ , „Žiburėlis.lt“, mokytojos sukurtos priemonės. Trečiokai išbandė programas Paintastic, Color TouchFree, taip pat mokėsi kurti atviruką su tekstu Add textto photo.  Mokiniai išbandė šaškių žaidimo prieš kompiuterį įvairias versijas, mokėsi šio žaidimo taisyklių. Pradinukai  išbandė  ir EMA pratybas.  Atliekant elektronines pratybas jau reikalingi ir darbo kompiuteriu pagrindai. Mokiniai  mokėsi rinkti tekstą, išsaugoti darbus ir kitų labai reikalingų  darbui su kompiuteriu įgūdžių. Vieniems puikiai sekėsi, kitiems reikėjo pagalbos. Vaikams buvo smagu dirbti su EMA pratybomis, todėl  kitais  mokslo metais nusprendėme jas užsisakyti.

Ateinančiais  metais pradinukų laukia daug įvairių dalykų pamokų, integruotų su informacinių technologijų ugdymo turiniu, įdomių veiklų prie kompiuterio ir be jo.

Mokytoja N. Bernotaitė