«

»

Bir
03
2019

Geografijos pamoka Mūšos tyrelio pažintiniame take

Birželio 3 dieną 6 ir 3g klasės mokiniai vyko į Mūšos tyrelio pelkę. Žagarės regioninio parko direkcija kviečia susipažinti su unikaliu, žmogaus nepaliestu gamtos kampeliu keliaujant Mūšos tyrelio pažintiniu taku. Bendras tako ilgis į vieną pusę 4480 m, o norint nueiti visą taką, reikia įveikti daugiau nei 8 km. Šis takas 2015 m. kovo mėn. buvo įtrauktas į Lietuvos rekordų knygą, kaip ilgiausias pelkėje esantis lentų takas. 2019 m. pavasarį užbaigti ir antrojo pažintinio tako etapo įrengimo darbai, kurių metu lentų takas pailgėjo dar 2 km.

Žeimelio gimnazijos mokiniai pasirinko įveikti daugiau nei 8 km. Savo pamoką kitoje aplinkoje pradėjome nuo apžvalgos bokšto, kurio viršuje atsivėrė pelkės kraštovaizdis. Kelionę tęsėme iki Miknaičių ežero, prie kurio 3g klasės mokinės supažindino 6 klasės mokinius su pelkės istorija. Eidami taku sustojome prie kiekvieno informacijos stendo ir geografijos mokytojas papasakojo apie pelkės augaliją bei gyvūniją.

Šios kelionės metu 3g klasės mokiniai pagilino geografijos žinias apie pelkės gamtinį kompleksą, o 6 klasės moksleiviai, susipažinę su pelkės gamtos elementais, klasėje atliks kūrybinį darbą – sukurs knygutę apie Mūšos tyrelio pelkę.

Gabija Narkevičiūtė ir Viktorija Kačerauskaitė,  3g klasė