«

»

Rgs
15
2019

Pradinukų pasaulio pažinimo pamokos kitoje aplinkoje

Mūsų gimnazijos pradinukai apsilankė Algirdiškyje ( Panevėžio r.)  UAB „Panevėžio veislininkystė“ parodų bazėje,  kur rugsėjo 13 d. vilnijo tradicinė metų šventė – veislinių gyvūnų paroda. Joje pademonstruoti produktyviausi ir gražiausi mūsų šalies žemdirbių išpuoselėti įvairių veislių gyvuliai bei paukščiai.Tačiau ne mažesnio dėmesio sulaukė visi kiti eksponatai – žirgai, avys, ožkos, triušiai, paukščiai, alpakos,  kuriuos pristatė augintojų asociacijos bei pavieniai ūkininkai. Vieni augintojai teigė veislinius, neretai labai egzotinius gyvūnus auginantys tik dėl hobio, kitiems tai – pagrindines ar papildomas pajamas nešantis verslas. Neįkainojama emocinė patirtis mažiesiems mokinukams stebėti tokią parodą, kai kuriems pirmąsyk išgirsti giedant gaidžius ir prunkščiant žirgus, glostyti triušius, mėgdžioti alpakų „kalbą“, bandyti pašukuoti buliuką… Kokių veislių gyvūnų ten tik nebuvo! Mažųjų parodos lankytojų visos parodos metu laukė siurprizai: žaidimai, konkursai, varžybos, apdovanojimai.. Nors ir ne visur spėję sudalyvauti, pradinukai grįžo įgiję naujos patirties, iš arti pamatę naminius gyvūnus, pasisėmę gerų įspūdžių. Šitaip mokytis įdomiau ir linksmiau.

Mokytoja N. Bernotaitė