«

»

Spa
06
2019

Geografijos pamoka Mūšos tyrelio pažintiniame take

Rugsėjo pabaigoje 2g klasės mokiniai kartu su geografijos mokytoju Jonu Petraičiu vyko į Mūšos tyrelio pelkę. Mūšos tyrelio pažintinis takas įrengtas Joniškio rajone, 15 km į pietus nuo Žagarės. Ši pelkė priklauso Žagarės regioniniam parkui. Per šią pelkę nutiestas 8 kilometrų pažintinis takas. Šis takas puikiai tinka susipažinti su pelkės kraštovaizdžiu. Pelkės kraštovaizdis yra labai svarbus gamtiniam kompleksui, todėl pasaulyje pelkės yra ypatingai saugomos.
Pradėjome savo pažintinį žygį prie apžvalgos bokšto, nuo kurio atsivėrė savitas kraštovaizdis. Prie kiekvieno informacinio stendo geografijos mokytojas mus supažindino, kaip susidaro pelkės, į kokius tipus jos skirstomos, kokie yra svarbiausi pelkių augalai ir gyvūnai.
Ši pamoka patiko, nes ji suteikė malonių emocijų gerai nuotaikai. Galėjome mokytis ir gilinti žinias įdomioje aplinkoje, patirti gerų įspūdžių, pasiruošti tolimesniam darbui mokykloje. Spalio mėnesį grupelėse pristatysime darbus iš susirinktos medžiagos apie pelkės gamtinio komplekso elementus.

Domas Bajoriūnas ir Nedas Šimėnas, 2g klasė