«

»

Lap
11
2019

1 klasės valandėlė „Sveika mityba ir virėjos profesija“

Penktadienį, lapkričio 8 d., pirmoje klasėje vyko klasės valandėlė „Sveika mityba ir virėjos profesija“. Valandėlę vedė mokyklos valgyklos vedėja L. Merkelienė, joje dalyvavo mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui L. Almonaitienė.
Valgyklos vedėja mokiniams papasakojo apie savo profesiją: kur mokėsi, kokių dalykų mokėsi, kaip sekėsi mokytis. Ji teigė, kad visos profesijos yra  reikalingos ir svarbios, o norint įgyti kokią nors profesiją, reikia gerai mokytis. Mokiniai išsakė savo svajones, kuo jie norėtų būti užaugę. Džiugu buvo išgirsti, kad jau pirmokų svajonės labai skirtingos. Vieni norėtų tapti dailininkais, kiti veterinarijos gydytojais, mechanizatoriais, dainininkais…
Valgyklos vedėja mokiniams išvardino sveikus ir ekologiškus maisto produktus, perspėjo dėl mažiau sveikų ar net kenksmingų maisto produktų. Vėliau mokiniams buvo pateikta kūrybinė užduotis. Reikėjo kiekvienam mokiniui ant pateikto plakato į du skirtingus vežimėlius suvedžioti rodyklėmis sveikus ir nesveikus maisto produktus. Mokiniams užduotis labai patiko. Kita užduotis buvo dėlionė. Darbas vyko porose. Mokiniai turėjo sudėlioti jiems gerai žinomos uogos braškės paveikslėlį. Į darbą visi kibo labai entuziastingai. Rezultatas pradžiugino: tik kelioms poroms prireikė minimalios pagalbos. Dar viena užduotis – kortelių loto. Kiekvienas mokinys, išsitraukęs savo kortelę su vaisiaus ar daržovės paveikslėliu, turėjo pasakyti, kas tai ir kokį patiekalą galima iš jo pagaminti. Vedėja nustebo, kad pirmokai ne tik atpažįsta vaisius ir daržoves, bet ir žino daug iš jų gaminamų patiekalų.
Valandėlės metu valgyklos vedėja patikino mokinius, kad mūsų mokyklos valgykloje gaminamas tik sveikas maistas ir priminė, kad norint užaugti ir  kuo nors tapti, reikia sveikai gyventi. Mokiniai buvo pavaišinti ekologiškomis kriaušėmis iš vedėjos sodo.
Dėkojame mokyklos valgyklos vedėjai už puikią valandėlę.

1-os klasės mokytoja Lena Zapalskienė