«

»

Gru
20
2019

Skaitymo skatinimas Žeimelio gimnazijoje

Skaitymas skatina mąstymą,  lavina kalbą, vaizduotę ir kūrybiškumą, padeda suprasti geriau save ir kitus, gerina žmonių tarpusavio santykius–skaitantieji įdomesni pašnekovai.  Pagaliau,  knyga – kultūrinis palikimas, todėl skaitymas vienas iš geriausių intelektualaus  laisvalaikio praleidimo būdų.
Jau nuo mokslo metų pradžios gimnazijoje vyko paruošiamieji darbai projektams, kurių tikslas – skaitymo skatinimas  gimnazijos pradinėse ir vyresnėse klasėse. Spalio 15 d. startavo pirmasis skaitymo skatinimo projektas 1-5 kl. mokiniams „Augam, nes skaitom“. Renginio metu 4 kl. mokiniai padeklamavo J. Erlicko eilėraštį  „Sena knyga“. Paskui burtu keliu mokiniai išsitraukė plakatus, ant kurių klijuos debesėlius su perskaitytų knygų pavadinimais. Projektui plakatus nupiešė 3g kl. gimnazistai: Augustinas Grinys, Elina Kaziulytė, Karolis Grybė, Laura Kupčiūnaitė, Edita Steponavičiūtė ir Gvidas Silovas. Projektą baigsime balandžio mėnesį renginiu, skirtu Tarptautinei vaikų knygos dienai, .
Lapkričio 5 d.  prasidėjo projektas „Biblioteka kuprinėje“, jo dalyviai 6 – 7 kl. mokiniai. Šiemet į kuprines sudėjome knygas, kurias išsirinko patys mokiniai.  Projektą numatome baigti  kūrybiniu darbu kovo mėnesį.
Gruodžio 9 -14 d. gimnazijoje vyko garsiniai skaitymai „Ateik, išgirsk, paklausyk“ 1-4 kl. mokiniams. Visą savaitę antrosios pertraukos metu pradinukai skubėjo į aktų salę. Čia jie patys skaitė ir klausėsi, kaip skaito 5-6 kl. mokiniai.  Pradinukams patiko  J. Marcinkevičiaus  „Greitoji pagalba“, „Grybų karas“, V. Nemunėlio „Meškiukas Rudnosiukas“, K. Kubilinsko „Agė melagė“ ir visų vaikų pamėgtas  Dr. Seuss „Kaip Grinčas Kalėdas vogė!“.
Organizuojant projektus visada glaudžiai bendradarbiaujame su lietuvių k. mokytojomis Vita Songailiene ir Aldona Plakbarzdiene, pradinių kl. mokytojomis Lena Zapalskiene, Nijole Bernotaite, Rita Ovaldaite ir Rasa Orliene, dailės ir technologijų mokytoja Inga Strižigauskiene. Tik dirbant komandoje galima sukurti įdomių veiklų ir sulaukti norimų rezultatų.

Bibliotekininkė Virgutė Gribienė