«

»

Sau
23
2020

Mobilusis planetariumas Žeimelio gimnazijoje

Sausio 22 d. pradinukai buvo pakviesti į Kultūros paso renginį. Mobilusis planetariumas – tai naujausia švietimo priemonė, tą niūrią dieną aplankiusi mūsų gimnaziją. Visiems tapo linksmiau– mokiniai žiūrėjo sferinį kiną. Kino seansas netradicinė pamoka, jos metu vaikai susipažįsta su kitomis pasaulio šalimis, regionais, žemynais, planetomis, vandens ir žemės gyventojais, kosmoso reiškiniais. Pagal savo amžiaus grupes vaikai įtraukiami į skirtingas veiklas, kurios padeda geriau suvokti ir įsisąmoninti informaciją, gautą seanso metu, taip pat pajausti aplinką, kurioje dalyvavo.
Mažieji žiūrėjo filmą „Poliarinė naktis”. Iš Pietų ašigalio keliaujantis pingvinas Džeimsas ant Arkties vandenyno ledo netikėtai susitinka su linksmu baltuoju lokiu Barniu iš Šiaurės ašigalio. Jie kalbasi apie savus regionus, kartu stebi žvaigždes bei domisi, kodėl Žemės ašigaliuose yra tokia ilga naktis. Pradedantieji astronomai, pasitelkdami stebėjimus ir svarius argumentus, bando išsiaiškinti šią paslaptį. Pagrindiniai filmo herojai nusprendžia patys pasistatyti observatoriją bei susikonstruoti erdvėlaivį. Neilgai trukus draugai kelionę aplink Žemę pratęsia Marso ir Saturno planetų link. Taip jie siekia gauti daugiau atsakymų į savo mokslinius klausimus…
Tokie pažintiniai filmai didina mokymosi motyvaciją ir teikia pasaulio pažinimo džiaugsmą. Visi buvo sužavėti. Daugiau tokių filmų!

Mokytoja N. Bernotaitė