«

»

Sau
23
2020

Mokyklos biblioteka sulaukė naujų skaitytojų

Sausio 17 diena ypatinga pirmokams – jie tapo bibliotekos skaitytojais. Tačiau, norint tapti skaitytoju, reikia žinoti knygelių išdavimo ir skaitymo tvarką. Būrys šaunių antrokų kartu su mokytoja Nijole laukė pirmokų aktų salėje. Antrokai, virtę pasakų veikėjais, ne tik vaidino, šoko, bet ir supažindino pirmokus su knygučių skaitymo taisyklėmis. Kad skaitydami pirmokai nelankstytų knygų lapų, padovanojo jiems po gražų skirtuką. Po programėlės pirmokai apsilankė bibliotekoje. Čia mokiniai sužinojo, kad kiekvienas skaitytojas turi savo skaitytojo kortelę, kur užrašomos į namus išduodamos knygos. Sužinojo, kaip tinkamai, pagal savo skaitymo gebėjimus išsirinkti knygą, kiek laiko galima knygą skaityti. Pirmokai smalsiai apžiūrėjo įvairias knygas: sunkiausią ir didžiausią bibliotekos knygą, enciklopedijas, knygutes su iškylančiom figūrom. Pasiskirstę į komandas vaikai atliko užduotį– sudėjo dėlionę pagal knygos viršelį. Nors dėlionė reikalauja atidumo,visiems sekėsi labai gerai. Pirmasis užsiėmimas bibliotekoje prabėgo greitai ir naudingai.

Pirmokams linkiu naujų ir gerų įspūdžių žengiant į knygų pasaulį!

Bibliotekininkė Virgutė Gribienė