«

»

Sau
09
2020

Prie Kūčių stalo

Kalėdos – daugeliui pati nuostabiausia ir laukiamiausia metų šventė, nuo senų laikų turinti gilias tradicijas. Tik šiais laikais daugelis senųjų lietuvių papročių ir tradicijų pamažu nyksta. Nebeliko ramaus susikaupimo mėnesio – Advento, nebe visos šeimos susėda ir prie Kūčių stalo…
Gruodžio 19 d. trečios klasės mokiniai su mamytėmis, mokytojomis susirinko prie Kūčių stalo. Norėjome vaikams papasakoti apie Kalėdų laukimo tradicijas, Kūčių papročius, dvylika tradicinių patiekalų, prisiminti įvairius senovinius burtus ir žaidimus. Tikybos mokytoja Vilma Plačakienė papasakojo, kaip Kūčios glaudžiai susijusios su katalikų tikėjimu ir lietuvių papročiais.
Pasibaigus atostogoms vaikų paklausiau – ką geriausiai prisimena iš mūsų Kūčių popietės ir kas labiausiai patiko.
„Man patiko pilti vašką į vandenį, spėlioti mįsles, klausytis, ką kiti pasakoja. Patiko lupti ir valgyti bulves, ragauti visokius gėrimus ir valgius.“– Faustas.
„Man patiko švęsti Kūčias, valgyti kūčiukus ir bulves.“– Saimonas.
„Man patiko dainuoti ramias dainas. Norėjau, kad jos nesibaigtų. Nežinojau, kad per Kūčias ant stalo po staltiese reikia dėti šieno. Man labai patiko tirpdyti vašką. Išgirdau daug ką įdomaus iš tikybos mokytojos.“ –Augustė.
„Man patiko lieti vašką ant vandens ir spėlioti mįsles. Patiko paragauti naujų patiekalų, lupti bulves ir jas valgyti, gerti kisielių.“– Lukas.
„ Sužinojau, kad per Kūčias gyvuliai kalba, todėl nuėjau į tvartą pasiklausyti. Bet nieko negirdėjau.“ –Laurynas.
„Man patiko iš po staltiesės traukti šiaudą ir tirpdyti vašką. Taip pat patiko lupti ir valgyti bulves.“ –Rimantas.
„Man labiausiai patiko kūčiukai, bet nepatiko aguonpienis. Nepatiko ir bulvės, nes jas virtas reikėjo lupti.“– Kamilė.
„Man patiko valgyti visokius valgius ir spėlioti mįsles. Taip pat patiko tirpdyti vašką ir pilti į vandenį.“– Ivanas.
„Man labiausiai patiko kūčiukai, kisielius, bulvės irgi buvo labai skanios.“– Vainius.
Dėkoju mamytėms, kurios prisidėjo ruošiant Kūčių stalą. Ypatingai dėkoju Augustės mamytei Sigutei už pagalbą ir už labai gražias šventines dekoracijas.

3 klasės mokytoja Rita Ovaldaitė