«

»

Lap
01
2020

Dovana gimnazijos bibliotekai – naujos knygos

Dar ne Kalėdos, bet jau galime džiaugtis dovanomis.  Gimnazijos  biblioteką pasiekė dovanotų knygų siunta iš elektroninio knygyno Patogupirkti.lt. Iš gausybės knygų turėjome galimybę patys išsirinkti knygas, kurias norėtume turėti savo bibliotekoje. Knygos atrinktos, atsižvelgiant į skaitytojų amžių, šių dienų aktualijas. Tai lietuvių autorių knygos: Ignės Zarambaitės „Juodavendeniai“,  Akvilinos Cicėnaitės „Kad mane pamatytum“ . Šios knygos dalyvauja „Metų knygos rinkimai 2020“ paauglių kategorijoje. Knygoje „Juodavandeniai“ nagrinėjamos draugystės, šeimos santykių, pirmosios meilės ir patyčių temos. Tai istorija apie šešiolikmetės Anos ir jos draugų gyvenimo pokyčius, teisingų sprendimų ieškojimą, apie asmenybės brendimą ir savęs atradimą.  Knygoje „Kad mane pamatytum“ rašoma  apie dideles ir mažas pabaigas, apie teatrą, šeimos dramą ir truputį  apie meilę. Dar viena gauta lietuvių autorės knyga— Živilės Buinevičiūtės „Vidinis lobis“. Knygoje kalbama apie mergaitę Emą,  kuri susipažįsta su paslėptomis vertybėmis, sužino, kaip įveikti baimes ir atsikratyti slegiančių lyg akmuo jausmų. Taip pat gavome latvių rašytojos Mairos Dobele knygą „Neteisingo gyvenimo mokykla“. Tai devynios istorijos apie paauglės Mėtos gyvenimą: santykius su motina, draugais, paauglišką  maištą. Apie paauglius rašoma ir serbų rašytojos Jasminkos Petrović novelių romane „Viskas bus gerai“. Tai pasakojimai apie paauglių ir suaugusiųjų gyvenimą, sielos skaudulius, baimes, asmenines dramas ir optimistiškus lūkesčius, šviesos, laisvės ir meilės siekimą.  Dar viena knyga, papildžiusi bibliotekos lentynas,  suomių vaikų rašytojos Mari Kujanpaa „Slaptas Emos noras“. Knygoje  rašoma apie vienuolikmetę Emą, svajojančią gyventi taip, kaip jos bendraamžiai.  Na, o fantazijos pasaulio mėgėjams tiks amerikiečių rašytojos Katherine Paterson knyga „Tiltas į Terabitiją“. Jauki ir įkvepianti istorija apie vaikystės nuotykius, ištikimybę, netektis, neribotą vaikų fantaziją ir draugų ryšius, kurie užmezgami amžiams, patiks daugeliui.
Knygos jau iškeliavo pas mūsų skaitytojus. Noriu padėkoti knygyno Patogupirkti.lt komandai,  kad šios knygos pasiekė mūsų gimnazijos biblioteką ir nudžiugino knygų mylėtojus.

Bibliotekininkė Virgutė Gribienė

1